scandi interier styl obraz galamaps
GalaMaps

Scandi interiérový styl okouzluje i Čechy

Gala Maps Nov 05, 2022

Scandinávský, či též scandi interiérový styl má svůj původ v severských zemích. Ani u nás není neznámým, právě naopak. Osvětu a reklamu mu dělají švédský nábytkový řetězec, ale i další prodejci skandinávského bytového designu. Čím je scandi interiér charakteristický?

Funkčnost se nevylučuje se stylem

Jestliže hledáte styl interiéru, který je stylovým a funkčním současně, inspirujte se scandi interiérem. Každá maličkost v něm je založena na funkčnosti a praktičnosti. Přitom však rozhodně nenudí, právě naopak. Přestože nepoužívá rustikální prvky, ale sází na moderní prosté linie, je vlastně dekorativním. Pracuje též s přírodními prvky. Ať již jde o masivní dřevo, nebo o přírodní barevnost. Přírodní duch je taktéž součásti dekorací. Na zeď si pověste například hvězdnou mapu životního okamžiku. Mapu hvězdné oblohy si doplňte vlastním krédem, nebo odkazem pro milované.

scandi interier styl mapa mesta obraz darek galamaps

Styl pro venkov i do města

Scandi styl však není jen stylem pro venkov. Přírodnost vnáší i do urbanistických prvků. Nebojí se pracovat se starým a restaurovaným. I do městského bydlení přináší pohodu bydlení na venkově. Hlavní barevnost je minimalistická, často bílá v kombinaci se světlým dřevem, díky čemuž se pak krásně snese s jakýmikoliv dalšími přidanými barvami. Podlahy jsou obvykle tradičně dřevěné, či dřevěný dekor napodobující. Hřejivost přidávají funkční a současně dekorativní menší koberečky všude, kam se podíváme.

Nápaditým textilem ani svítidly se nešetří. Textil se vrství díky různým polštářkům a plédům. Svítidla se využívají pestře a hojně. Funkce každého je promyšlena do posledního detailu. A mnohdy náladová či dekorativní.

scandi interier styl mapa mesta obraz darek galamaps

V scandi interiéru jsou nesmírně důležitými dekorace

Dekorace jsou všude. Ať již jde o kytky, obrazy či různé drobné dekorace. Právě obrazy jsou pro interiérový design ve scandi stylu velice důležité. Krásná je třeba mapa města na míru. Když ji vyrobíte s personalizovaným textem, jde rovněž o krásný dárek pro rodinu a známé.