Trendy v interierovém designu 2023
GalaMaps

Trendy v interierovém designu 2023

Gala Maps Jan 24, 2023

S příchodem roku 2023 je vhodná doba zamyslet se nad trendy v interiérovém designu, které budou v nadcházejícím období pravděpodobně populární. Trendy jsou zaměřeny na vytváření udržitelného, přírodou inspirovaného a technologicky vyspělého domácího prostředí. Zde je podrobnější přehled toho, co můžeme v příštím roce očekávat.

Udržitelné materiály

S tím, jak si lidé stále více uvědomují dopad svých nákupních rozhodnutí na životní prostředí, roste trend používání udržitelných materiálů v interiérovém designu. Může jít o přírodní vlákna, jako je vlna a len, a také o recyklované a znovu použité materiály. Kromě toho, že jsou tyto materiály šetrné k životnímu prostředí, často působí přirozeně a organicky.

 

boho styl galamaps hvezdna mapa obrazy

Biofilní design

Biofilní design je o vnášení venkovního prostředí do interiéru a o začlenění přírodních prvků do designu prostoru. Očekává se, že tento trend bude v roce 2023 nadále růst na popularitě, protože lidé se snaží vytvořit ve svých domovech klidnější a mírumilovnější atmosféru. To může zahrnovat použití rostlin a zeleně jako dekorativních prvků, začlenění přírodních materiálů, jako je dřevo a kámen, a použití barev a vzorů, které napodobují ty, které se nacházejí v přírodě.

 

Maximalismus

Přestože je minimalismus v posledních letech oblíbeným trendem, roste touha po prostorách, které jsou výraznější a vizuálně zajímavější. To by mohlo vést k oživení maximalistického designu, který zahrnuje širokou škálu barev, vzorů a textur. Pokud vás tento trend přitahuje, nebojte se míchat a kombinovat vzory, používat výrazné barvy a vrstvit různé textury, abyste vytvořili prostor, který bude působit živě a energicky.

 

galamaps hvezdna mapa obrazy maximalismus biofilni organicky

Texturované povrchy

Spolu s maximalismem očekáváme v roce 2023 trend texturovaných povrchů. Mohlo by se jednat o materiály, jako je teraco, kámen a dřevo s drsným nebo regenerovaným povrchem. Texturované povrchy dodávají prostoru vizuální zajímavost a hloubku a mohou pomoci vytvořit hmatatelnější a příjemnější atmosféru.

 

Technologická integrace

S tím, jak se technologie stále více integrují do našeho každodenního života, očekáváme, že se bude klást větší důraz na jejich začlenění do bytového designu. To může zahrnovat technologie inteligentní domácnosti, jako jsou hlasem ovládaní asistenti, automatické ovládání osvětlení a teploty, stejně jako jemnější prvky, jako jsou vestavěné reproduktory a smart zámky na dveře.

 

galamaps hvezdna mapa obrazy smart home

Dekorace

Kromě těchto větších designových trendů můžeme také očekávat, že se zaměříme na dekorace, které dodají prostoru osobitost a charakter. To může zahrnovat výrazné kusy, jako jsou umělecká díla, sochy a dekorativní předměty, stejně jako menší detaily, jako jsou polštáře a svíčky. Pokud jde o dekorace, klíčem k úspěchu je výběr kusů, které odrážejí váš osobní styl a vytvářejí soudržný vzhled celého domova.

 

galamaps hvezdna mapa mapa mesta na miru

Trendy v interiérovém designu pro rok 2023 jsou zaměřeny na vytvoření domácího prostředí, které je udržitelné, inspirované přírodou a technologicky vyspělé a zároveň výrazné a vizuálně zajímavé. Začleněním některých z těchto trendů do svého domova můžete vytvořit prostor, který bude stylový i funkční a který bude skutečně odrážet váš osobní styl.